Short Dress

 

Изреката дека убавината е во едноставноста, иако стара, важи и до ден денешен дури и како модно правило. Краток фустан изработен од памучен сатен и жоржет, а она што го прави специфичен е плисето кое делува женствено и малку ретро. Црната боја делува класично и сериозно за секој вид свеченост.

Моделот може да се изработи по Ваша мерка.

Product Code: 901LS1628
Enquire about price
Details
Fabric 60% Polyester, 35% Rayon, 5% Elastane
Color Black
Care Dry Cleaning

Write a review

Your Name:


Your Review: Note: HTML is not translated!

Rating: Bad           Good

Enter the code in the box below: